W tym tygodniu wyzwanie w ramach Perfekcyjnego Roku świetnie wpisuje się w walentynkowy nastrój. Będzie łatwe, miłe i przyjemnie.

Wyzwanie na ten tydzień brzmi:perfekcyjny rok pozytywne miejsce wyzwanie 7 przytul sie rysunek

Przytulanie to wspaniały sposób na to, aby okazać uczucia drugiej osobie. Dzięki temu budujemy z nią więź i zaufanie. Podczas przytulania uwalnia się „hormon miłości” – oksytocyna, który sprawia, że czujemy się szczęśliwi i bezpieczni. Dodatkowo obniża poziom stresu i ciśnienie krwi, działa rozluźniająco i przeciwbólowo.

Ostatnie badania dowodzą, że do życia, równie ważne jak jedzenie czy powietrze, są emocje, dotyk, przytulanie i okazywanie sobie uczuć. Wpływają one również na naszą inteligencję.

Psycholog Steve Biddulth w książce „Znaczenie miłości. Jak uczucia wpływają na rozwój mózgu” pisze: „Chwile otuchy, czułości, zabawy, łaskotania i przytulania, jakie spędzają z sobą matka i dziecko, mąż i żona, trzymający się za ręce staruszkowie, stymulują mózg i tworzą powiązania, które stanowią podstawę inteligencji, zdolności interpersonalnych oraz bycie przyzwoitym i wspaniałym człowiekiem.

perfekcyjny rok pozytywne miejsce wyzwanie 7 przytul sie rysunek
Wyzwanie tego tygodnia, nie jest zarezerwowane wyłącznie dla zakochanych par. Przytulenie swojego dziecka, rodzica, dziadka, przyjaciela, a także – co potwierdzają psycholodzy – pupila (kota czy psa – o ile należą do typu „przytulaków” i nie uciekną w popłochu od nadmiaru miłości ;) wpłynie na nas równie korzystnie.

Wyzwanie nie jest jednorazowe – im więcej tym lepiej :) Zwłaszcza, że miłość powinno się okazywać codziennie, a nie tylko od święta. Wystarczy zaledwie kilka sekund, aby poczuć się szczęśliwym.

Dziś nieco krótszy post, bo biegnę piec walentynkowe ciasteczka (tutaj znajdziesz przepis).

Pamiętaj o odznaczeniu wykonanego wyzwania w Dzienniku Wyzwań.

 

Perfekcyjny Rok – Lista wyzwań na 52 tygodnie >>