Zawsze mam z tyłu głowy jakieś niezałatwione sprawy, którymi powinnam się zająć. W tym tygodniu kończę z prokrastynacją i biorę się do pracy.

Wyzwanie

wyzwanie 44 perfekcyjny rok pozytywne miejsce zrob porzadek z zaleglosciamiW tym celu stworzę listę zaległych spraw (kartkę z Niebieskiego Planera można pobrać klikając na poniższe zdjęcie). Skupię się na ważnych dla mnie obszarach (takich jak dom, rodzina, zdrowie, praca) i wpisze na listę wszystko, co przyjdzie mi do głowy – zaległe zadania, nie zakończone sprawy i inspiracje, którymi nie miałam czasu się zająć. lista zaleglych spraw pozytywne miejsce

Terminy wykonania

Do każdego punktu z listy ustalę datę jego wykonania. Dodatkowo oznaczę wykrzyknikiem naprawdę pilne sprawy, którymi powinnam zająć się niezwłocznie – np. te związane ze zdrowiem czy generujące dodatkowe koszty.
wyzwanie 44 perfekcyjny rok pozytywne miejsce zrob porzadek z zaleglosciami rysunek

Motywacja

Jeśli zadanie jest naprawdę trudne i wiem, że ciężko będzie mi się za nie zabrać, na pewno motywująco zadziała nagroda, którą przyznam sobie za jego wykonane.

Czasami pomaga też zmiana nastawienia do danej czynności poprzez szukanie korzyści z jej wykonania. Zastanawiam się co dobrego mi to przyniesie, czego mogę się w ten sposób nauczyć… Zawsze lepiej „chcieć” coś zrobić, niż „musieć” to zrobić.

A teraz, do dzieła.
Zabieram się do spisania listy, a potem zamierzam rozprawić się z jak największą ilością zadań.

Miłego tygodnia!

Perfekcyjny Rok – Lista wyzwań na 52 tygodnie >>