W tym tygodniu będzie lekko i kobieco. Ubrania, makijaż, czy pomalowane paznokcie na pewno nie są najważniejszymi elementami w naszym życiu, ale warto poświęcić im trochę uwagi, aby poprawić sobie samopoczucie. Hasło na ten tydzień brzmi: „Poczuj się piękna”.

Wyzwaniewyzwanie 44 perfekcyjny rok pozytywne miejsce poczuj sie piekna

Stylizacja

Myślę, że to odpowiedni moment, aby zrobić jesienny przegląd szafy (o porządkach w szafie pisałam tutaj). Dobrze dobrana stylizacja, zawsze dodaje mi pewności siebie (więcej na ten temat w wyzwaniu Zadbaj o siebie). Zacznę od przeglądu garderoby i skompletowania przynajmniej pięciu zestawów, w których zawsze dobrze się czuję. Taki gotowy zestaw warto mieć zawsze pod ręką, aby w pośpiechu nie zakładać byle czego.

Bacznie przyjrzę się również moim domowym ubraniom. Muszą spełniać odpowiedni standard, a nie tylko minimum: „już nie odpowiednie do wyjścia, ale po domu jeszcze będzie ok” ;)

Kto wie, może nawet pójdę w ekstremalne rozwiązanie i okrzyknę ten tydzień „tygodniem bez spodni” – tylko spódnice i sukienki? ;) Ale patrząc na pogodę za oknem raczej się nie odważę…

Akcesoria

Zwrócę również uwagę na akcesoria, które zwykle pomijam i noszę zbyt rzadko, albo wcale. W tym tygodniu zanim wyjdę z domu, postaram się dodać jakiś drobny akcent – naszyjnik, bransoletkę, czy chociażby zegarek. Od dziś wymagam od siebie więcej ;)

Dodatki

Dokładnie wytuszowane rzęsy, pomalowane usta, a na koniec odrobinę ulubionych perfum… Wszystkie te drobnostki sprawiają, że czuję się bardziej kobieco i pięknie.

Autoafirmacje

Najważniejsze – wszystko zaczyna się w głowie – czas pomyśleć o sobie dobrze, zwrócić uwagę na swoje atuty, a nie wciąż skupiać się na niedoskonałościach.

Kiedy chcę poczuć się lepiej i pewniej, zaczynam myśleć o swoich mocnych stronach – tych fizycznych, ale też o cechach charakteru, o tym co do tej pory udało mi się osiągnąć, umiejętnościach i zdolnościach.

Staram się też za dużo nie narzekać, bo takim działaniem jeszcze bardziej zwracam uwagę na to, na czym przecież nie chcę się skupiać. Powtarzam też sobie, że tak naprawdę nikt nie poświęca moim mankamentom tak dużo uwagi jak ja sama. Ta myśl sprawia, że od razu czuję się jakby piękniejsza ;)wyzwanie 44 perfekcyjny rok pozytywne miejsce poczuj sie piekna rysunekI oczywiście – nie mogłabym na końcu nie wspomnieć o pozytywnym nastawieniu i promiennym uśmiechu, który doda nam kilka punktów na „skali piękności” ;)

A jakie są Twoje sposoby, aby poczuć się jak milion dolarów?

Perfekcyjny Rok – Lista wyzwań na 52 tygodnie >>