Nim zima na dobre do nas przyjdzie i najlepszą opcją na spędzenie wieczoru będzie zaszycie się pod ciepłym kocem z kubkiem gorącej herbaty i dobrą książką w ręku, korzystam z pogody i szukam sposobów na aktywne spędzanie czasu. Przygotowałam kilka propozycji. Zapraszam do wyzwania.

Dobrze zrobić coś, co zupełnie odbiega od mojej codziennej rutyny, np. wcześniej zaplanować weekendowe wyjście, na które z niecierpliwością czekam przez cały tydzień. Mam to szczęście, że mieszkam w mieście, które oferuje masę sposobów na aktywne spędzanie czasu. Ale, chociaż mam je na wyciągnięcie ręki, aż wstyd się przyznać, korzystam z tych atrakcji zbyt rzadko.

W tym tygodniu to się zmieni. Bez zbędnych wstępów, przechodzę więc do wyzwania i wariantów jego realizacji.

Wyzwaniewyzwanie 40 perfekcyjny rok pozytywne miejsce tydzien rozrywek

Opcja 1 – Muzyka i taniec

Psychologia pozytywna zgadza się, że „istnieje kilka oczywistych, choć często pomijanych bodźców, na których możemy się skupić, aby czuć się szczęśliwszymi. Do najważniejszych należy słuchanie muzyki. (…) Muzyka to potężny sposób na otwarcie umysłu, oddziałujący najbardziej na obszar mózgu związany z pozytywnymi emocjami i pamięcią”. („Zaprojektuj swoje szczęście” Paul Dolan)

W tym tygodniu proponuję wieczór z muzyką. Może to być koncert ulubionego zespołu, wyjście do filharmonii lub najprościej – słuchanie muzyki w zaciszu własnego domu. Wystarczy tylko wybrać ulubioną muzykę, przygasić światło lub zapalić świece i napawać się dźwiękami… albo śpiewać i tańczyć do upadłego ;) Jak kto woli.

Opcja 2 – Teatr, opera, operetka

Ta opcja wymaga więcej przygotowań i jest trudna do realizacji w przeciągu tygodnia, bo na bilety trzeba będzie trochę poczekać. Można zacząć od przeglądu repertuaru i zaplanowania wyjścia.

Opcja 3 – Muzeum, galeria sztuki

Odwiedzenie galerii czy muzeum może być ciekawym urozmaiceniem weekendowego spaceru.

Opcja 4 – Wydarzenie kulturalne

Wyszukam wydarzenia kulturalnego, które odbywa się w moim mieście. Może smaczna kolacja przy akompaniamencie zmysłowego tanga argentyńskiego? Kabaret? Jazz na żywo? Możliwości jest wiele…wyzwanie 40 perfekcyjny rok pozytywne miejsce tydzien rozrywek rysunek

Opcja 5 – Filmy

A może kino lub domowy wieczór filmowy? Może nawet całonocny tematyczny maraton filmowy? Oczywiście ze smacznym jedzeniem w tle ;)

Opcja 6 – Jedzenie na mieście

Śniadanie, obiad, kolacja? Smakowanie pysznego jedzenia, które ktoś dla nas przygotowuje to zawsze dobra opcja ;)

Na pewno nie wyczerpałam wszystkich możliwości, ale to tylko inspiracje.
Życzę miłego tygodnia.

Perfekcyjny Rok – Lista wyzwań na 52 tygodnie >>