Nadszedł wrzesień, a wraz z nim więcej obowiązków i nowych zajęć, dlatego w tym tygodniu wyzwanie organizacyjne. Już dziś zaplanuję mój idealny tydzień.

Wyzwaniewyzwanie 37 perfekcyjny rok pozytywne miejsce zaplanuj swoj tydzienPlanowanie kluczem do sukcesu

Zazwyczaj na początku tygodnia planuję cały tydzień z góry, sprawdzając co powinnam zrobić i jakie wydarzenia mnie czekają. Nie zawsze korzystam z planu tygodnia. Zwykle wystarczają mi zapiski w kalendarzu (tutaj możesz pobrać kartkę na aktualny miesiąc) lub listy zadań bez konkretnego terminu realizacji. Planu używam wtedy, gdy mam bardzo pracowity tydzień i nie chcę o niczym zapomnieć, albo gdy dodaję do mojej rutyny jakieś nowe zajęcia. Lubię odkreślać ich wykonanie, co ułatwia mi wyrobienie nowego nawyku (o czym pisałam tutaj).

Jeśli coś nie jest zaplanowane, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że o tym zapomnę. Zapisane – prawie zawsze zmienia się w zrealizowane (więcej na ten temat pisałam tutaj: Niebieski Planer – Jak to działa?). Jest to szczególnie pomocne, gdy planuję np. czas na naukę. Nie oszukujmy się – nauka nie zawsze jest porywająca, a często bywa monotonna. Jeżeli nie wpiszę jej w mój plan dnia, to łatwo znajdę sobie jakieś zastępstwo ;) Gdy widzę czarno na białym, że czas na naukę – zabieram się do pracy, a po wykonanym zadaniu – odhaczam. Podobnie jest z aktywnością fizyczną, którą rozpisuję i planuję na specjalnej kartce z treningami (do pobrania tutaj).

Plan tygodnia – Niebieski Planer

Planując tydzień korzystam z mojej kartki Niebieskiego Planera:plan tygodnia pozytywne miejsce

Zawsze wypełniam ją w następujący sposób:

1. Zapisuję godziny ważnych spotkań lub wydarzeń, aby o nich nie zapomnieć.
2. Na każdy dzień wyznaczam jeden (nawet mały) priorytet, który absolutnie musi być zrealizowany.
3. Zapisuję codzienne obowiązki, które koniecznie powinnam zrobić danego dnia tygodnia.
4. W trakcie tygodnia zapisuję wszelkie inspiracje, które przyjdą mi do głowy.
wyzwanie 37 perfekcyjny rok pozytywne miejsce zaplanuj swoj tydzien rysunekA na koniec pamiętam, aby za wykonanie każdego trudnego zadania (które najchętniej przełożyłabym na kolejny tydzień ;), zaplanować sobie jakąś nagrodę.

Miłego planowania.

Perfekcyjny Rok – Lista wyzwań na 52 tygodnie >>