Po leniwym lipcu, poczułam silną potrzebę zrobienia sobie tygodnia inspiracji, aby na nowo zabrać się do działania. Czasem wystarczy niewiele – jakaś myśl, zdjęcie, a nawet słowo, aby zmotywować się do dalszej pracy lub zacząć coś zupełnie nowego. Inspirację można znaleźć wszędzie, rozpoczynam poszukiwania ;)


Wyzwaniewyzwanie 32 perfekcyjny rok pozytywne miejsce zainspiruj sie

Gdzie szukam inspiracji?

Rozmowa

Dla mnie największym źródłem inspiracji i motywacji do działania są rozmowy. Wychodzę z założenia, że zawsze mogę nauczyć się czegoś wartościowego od drugiej osoby – każdy ma przecież inne doświadczenia, wiedzę, spostrzeżenia.

Cytaty

Książki i Internet pełne są inspirujących myśli i prawd o świecie, które są takimi małymi zastrzykami energii do działania. Te, które najbardziej do mnie przemawiają zapisuję i lubię mieć pod ręką, aby do nich wracać (na blogu staram się „przemycać” te najlepsze ;)

Przykłady książek:

„Cokolwiek myślisz pomyśl odwrotnie” Paul Adler
„Życie. Myśli zebrane” Paolo Coelhocytat pozytywne miejsce h j brown jr czas i tak uplynie

Biografie

Zwykle patrzymy na sławnych ludzi przez pryzmat tego, co udało im się osiągnąć. Jednak to, co najbardziej interesujące i inspirujące, to droga, jaką musieli przejść, aby dojść na szczyt. Dopiero poznając historię jak doszli do sukcesu, maluje się przed nami pełny obraz – jak pokonywali przeszkody, co motywowało ich do działania – takie normalne, ludzkie, codzienne zmagania.

Przykłady inspirujących książek:

„Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaje i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych.” Timothy Ferriss
„Elon Musk. Biografia twórcy PayPal, Tesla, SpaceX” Ashlee Vance

Przykłady inspirujący filmów:

„W pogoni za szczęściem” – film oparty na faktach opowiadający o życiu Chrisa Gardnera
„Chefs table” – serial dokumentalny prezentujący najlepszych szefów kuchni z różnych stron świata, którzy opowiadają o swojej drodze do sukcesu i pasji do gotowania. Po obejrzeniu każdego odcinka nachodzi mnie ogromna chęć przyrządzenia czegoś pysznego lub otworzenia swojej malutkiej, przytulnej cukierni… ;)

TED Talks

Kolejnym źródłem inspiracji są dla mnie wykłady TED Talks, w których eksperci z dziedziny nauki, biznesu, edukacji czy techniki przekazują „idee warte propagowania”. Nie tylko można poszerzyć wiedzę na ciekawe tematy, ale dużą przyjemność sprawia samo przyglądanie się ludziom przemawiającym z ogromną pasją i zaangażowaniem. (Jest tyle ciekawych wykładów, że na pewno poświęcę temu tematowi osobny wpis).wyzwanie 32 perfekcyjny rok pozytywne miejsce zainspiruj sie rysunek

Youtube/blogi

W Internecie można trafić na prawdziwe perełki – skarbnice wiedzy i motywacji, ludzi dzielących się swoją pasją i doświadczeniem. Gdy trafię już na takie miejsce, od razu zapisuję je w folderze „Inspirujące”.

Ostatnio znalazłam świetny kanał – Valuetainment, na którym prowadzący przeprowadza wywiady z ciekawymi ludźmi (np. kucharzem księżnej Diany, trenerem personalnym gwiazd Hollywood czy prawdziwym „Wilkiem z Wall Street”) – takie biografie w pigułce.

Zdjęcia

Czasami wystarczy jedno zdjęcie wysportowanej osoby, aby zmotywować mnie do wstania z kanapy i zrobienia kilku brzuszków ;) Dużo inspirujących zdjęć znajduję najczęściej na Pinterest.cytat pozytywne miejsce napoleon hill nie czekaj

Nigdy nie wiadomo, która przeczytana książka, obejrzany film czy zdjęcie, przyczyni się do „momentu aha!” – czyli olśnienia, rozwiązania problemu, które nagle staje się dla nas proste i jasne. Im więcej rozmawiamy, czytamy, oglądamy wartościowych filmów i programów, tym bardziej pobudzamy wyobraźnię i poszerzamy naszą wiedzę.

Miłego tygodnia pełnego inspiracji :)

Perfekcyjny Rok – Lista wyzwań na 52 tygodnie >>