Jest lato, więc chciałabym wykorzystać ten czas jak najlepiej. Chociaż letni wyjazd mam już za sobą, to nadal chcę cieszyć się długimi, ciepłymi dniami i poczuć wakacyjny klimat. Czasami jeden lub dwa dni poza domem wystarczą, aby się zregenerować i oderwać od codziennej rutyny. Wcale nie trzeba wyjeżdżać na koniec świata. Wystarczy tylko wcześniej wszystko zaplanować i zorganizować sobie mini wakacje.

Wyzwanie

wyzwanie 31 perfekcyjny rok pozytywne miejsce mini wakacje

Poniżej kilka propozycji, w jaki sposób można zrealizować to wyzwanie – wypoczynek w minimalistycznej wersji.

Opcja 1 – Sentymentalny wyjazd

Do szczęścia nie potrzebujemy jedynie nowości i zmiany (o których pisałam w wyzwaniu 24 – Czas na zmianę). Czasem wystarczy wrócić do miejsca, które znamy, aby przywołać miłe wspomnienia.

Dlatego w tym tygodniu odwiedzę jedno z „moich” miejsc. Mam swoje ulubione trasy, które przeszłam setki razy i które znam na pamięć, mam swoją ulubioną kawiarnię, w której serwują najlepsze lody na świecie, czy restaurację, w której zawsze zamawiam to samo danie.

Warunkiem koniecznym do udanego wyjazdu sentymentalnego są bliskie osoby, aby wspólnie powspominać. Uwielbiam te historie. Uwielbiam te wyjazdy. Wystarczy nawet jednodniowy wypad, aby poczuć ten klimat i się zrelaksować.

Opcja 2 – Poszukaj „swojego” miejsca

W tym tygodniu poszukam nowego miejsca – np. jakiejś przytulnej restauracji z pysznym jedzeniem, miejsca do spacerów, czy kawiarni z pyszną kawą. Może z czasem stanie się ono „moim” miejscem, do którego będę chętnie wracać?

Opcja 3 – Obcowanie z naturą

Wakacje kojarzą mi się z przyrodą. Dlatego nie mogło zabraknąć propozycji, które wiążą się z wypoczynkiem w plenerze, takie jak: wyjazd pod namiot, ognisko, spływ kajakiem, piknik, wypoczynek nad wodą, długi spacer po lesie…

Opcja 4 – Kulinarna podróż

Mamy teraz tyle możliwości, aby spróbować różnych kuchni świata, bez ruszania się z miejsca, więc czemu nie zacząć poznawać nowych smaków?

Wystarczy tylko wybrać kraj, który chciałabym zwiedzić, poczytać i dowiedzieć się o nim czegoś więcej, np. na temat kuchni, muzyki, zwyczajów, a następnie udać się do restauracji, która specjalizuje się w takiej kuchni.

Wiem, że to nie to samo, co zajadanie się pyszną pizzą w małej, włoskiej restauracji tuż nad brzegiem morza ;), ale taka „oszukana” podróż kulinarno-edukacyjna też może być przyjemna.wyzwanie 31 perfekcyjny rok pozytywne miejsce mini wakacje rysunek

Opcja 5 – Turystka w swoim własnym mieście

Zaplanuję idealny dzień i spędzę go tak, jak bym była na urlopie… tyle tylko, że nigdzie nie wyjadę ;) Wybiorę dzień z piękną pogodą i skorzystam z turystycznych atrakcji, które oferuje moje miasto. Wezmę aparat i spokojnie zwiedzę okolicę. Zjem coś na mieście, pójdę do muzeum, albo na basen…

Życzę miłych mini wakacji :)

Perfekcyjny Rok – Lista wyzwań na 52 tygodnie >>