Wyzwanie tego tygodnia dedykuję rodzinie. Planuję coś wyjątkowo pysznego :) Zachęcam do podjęcia wyzwania.

Ludzie i szczęście

Przebywanie z ludźmi i budowanie dobrych relacji ma ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne, psychiczne i długość życia (pisałam o tym tutaj). Badania dowodzą, iż związki społeczne mają większy wpływ na nasze zdrowie i długowieczność niż czynniki takie jak palenie, ciśnienie krwi, otyłość czy aktywność fizyczna.

Wiadomo, że związki z ludźmi bywają stresujące. W pewnym badaniu zapytano reprezentatywną próbę brytyjskich dorosłych, co wywołało u nich napięcie emocjonalne poprzedniego dnia? Najczęstsza odpowiedź: „Rodzina”. Następnie zapytano o to, co wczoraj było przyczyną przyjemności, jeszcze większy odsetek tej samej próby Brytyjczyków ponownie odpowiedział:… „Rodzina”. ;) Wiadomo, że kierowani dobrymi intencjami członkowie rodziny, lubią ingerować w nasze życie, co czasem bywa irytujące, ale w ostatecznym rozrachunku bliskie związki są jednym z największych źródeł szczęścia.

Wyzwanie

Pomimo powyższych korzyści, okazuje się, że jesteśmy coraz mniej towarzyscy, rzadziej się odwiedzamy, przyjmujemy gości, utrzymujemy kontakty z sąsiadami. Sieci rodzinne i wspólnotowe ulegają więc osłabieniu.

Te dane zmotywowały mnie do wyzwania tego tygodnia, które będzie polegało na spędzeniu czasu z rodziną:wyzwanie 27 perfekcyjny rok pozytywne miejsce czas dla rodziny

Idealne połączenie

Poniżej kilka propozycji wykonania tego wyzwania – wiadomo, że miłe towarzystwo i dobre jedzenie to zgrany duet, więc przygotowałam kilka wariacji na ten temat :)

Wariant 1 – Urządź ucztę dla przyjaciół lub rodziny

Lubię eksperymentować w kuchni, a jeszcze bardziej patrzeć, jak wszystko co ugotuję znika z talerzy ;) Dlatego w tym tygodniu przygotuję coś pysznego (nie zapomnę o deserze) i zaproszę na obiad bliskich.wyzwanie 27 perfekcyjny rok pozytywne miejsce czas dla rodziny rysunek

Wariant 2 – „Randka” z członkami rodziny z jedzeniem w tle

Zakupy i plotkowanie przy kawie i ciastku z mamą, kino i pizza z bratem, czy przygotowanie ulubionej potrawy tacie, to świetne opcje na spędzenie czasu sam na sam, porozmawianie od serca i nadrobienie zaległości.

Wariant 3 – Wspólne gotowanie

A może by tak rozpocząć spotkanie w kuchni i przygotować wspólnie coś pysznego? Może własną pizzę z ulubionymi składnikami lub jakieś danie z wybranej kuchni świata?

Nie ma to jak pyszny pretekst do spotkania ;)

Smacznego!

Perfekcyjny Rok – Lista wyzwań na 52 tygodnie >>