Po bardzo intensywnym i wyczerpującym wrześniu, czas na szybkie podsumowanie. Październik już się zaczął, więc drukuję kartkę z kalendarza i zaznaczam najważniejsze daty i przyszłe wydarzenia…

Miesiąc wyzwań – Perfekcyjny Rok

Wyzwanie 35 – Z myślą o przyszłości – zaczęłam zastanawiać się, co jeszcze mogłabym zrobić, aby moja „przyszła wersja siebie” kiedyś mi za to podziękowała. Wybór padł na odżywianie. W tym tygodniu przyjrzałam się dokładniej mojemu jadłospisowi i wprowadziłam drobne zmiany. Dodatkowo, poszukałam nowych inspiracji na zdrowe i smaczne posiłki, które zawsze dobrze mieć pod ręką.

Wyzwanie 36 – Naucz się czegoś nowego – pod wpływem tego wyzwania postanowiłam zainwestować w FISZKI – małe karteczki ze słówkami w obcym języku z jednej strony i tłumaczeniem na odwrocie. Dla mnie fajny sposób na powtórkę i nauczenie się kilku nowych słówek i zwrotów. Poczułam „magię” września – jakbym znowu była w szkole… ;)

Wyzwanie 37 – Zaplanuj swój tydzień – chociaż tydzień zaplanowałam skrupulatnie, to niestety nic z niego nie udało się zrealizować – dziecko z gorączką przewraca życie do góry nogami… Ale kolejny tydzień zapowiada się intensywnie, więc kartka do planowania tygodnia na pewno się przyda (można ją pobrać tutaj lub klikając na poniższe zdjęcie).

plan tygodnia pozytywne miejsceWyzwanie 38 – Określ priorytety – myślałam, że z łatwością „uszczuplę” moją listę zadań, jednak trudno było mi zrezygnować z pewnych planów. Ostatecznie przeniosłam niektóre zadania na kolejny rok i zostawiłam tylko te najistotniejsze. Chociaż nie przyszło mi to łatwo, to poczułam spokój i jeszcze większą motywację do działania. Dzięki tym „porządkom” mogę bardziej skupić się na kilku najważniejszych kwestiach bez rozpraszania na te mniej istotne. Polecam. pozytywne miejsce podsumowanie miesiaca wrzesien perfekcyjny rok zeszyt karteczki kubekWyzwanie 39 – Zaprojektuj otoczenie – wyzwanie zmotywowało mnie do wprowadzenia jednej zmiany, która ma pomóc mi w wytworzeniu nowego nawyku żywieniowego. A mianowicie – zakup szklanych pojemników do kuchni (w których umieściłam mix bakalii i orzechów oraz inne zdrowe dodatki do owsianek i sałatek) i postawienie ich na widocznym, łatwo dostępnym miejscu. Gdy były schowane w szufladzie w swoich oryginalnych opakowaniach, jakoś zawsze zapominałam po nie sięgnąć. Teraz, gdy zdrowa żywność jest w zasięgu wzroku, częściej ląduje na moim talerzu.

Jak najbardziej podpisuję się pod słowami: „Jest bardziej prawdopodobne, że coś zrobisz, jeśli jest to łatwe do zrobienia. Dlatego staraj się, aby każdy etap na drodze do ogólnego celu był łatwy.” Zadziwiające jest jednak to, że sięganie po słodycze, które znajdują się dokładnie w tej samej „trudnodostępnej” szufladzie, zupełnie nie stanowi dla mnie problemu… ;)

Podsumowanie wpisów

Oprócz wyzwań w ramach Perfekcyjnego Roku na blogu pojawiły się nowe kartki Niebieskiego Planera.

Kartka z kalendarza do planowania października

Poniżej załączam kartkę z kalendarza, na której możesz zapisać swoje notatki, ważne daty i plany na październik. Pobierz ją tutaj lub kliknij na zdjęcie poniżej.kalendarz październik 2018 pozytywne miejsce

A jak Tobie minął wrzesień? Jakie masz plany na kolejny miesiąc?