Już koniec stycznia, wiec najwyższy czas na dokonanie szybkiego podsumowania oraz zaplanowanie działań na luty.

PODSUMOWANIE – styczeń 2018

1. Miesiąc intensywnej pracy twórczej

Styczeń pod wieloma względami był bardzo intensywnym miesiącem, wypełnionym po brzegi całą gamą emocji i twórczym działaniem.

Odkąd zaczęłam prowadzić bloga, czuję się jakbym prowadziła podwójne życie ;) W ciągu dnia czas leniwie upływa mi na zabawie z moim Synkiem oraz obserwowaniem jak uczy się nowych rzeczy. Natomiast w nocy, gdy Maluszek idzie spać, zaczynam moją „twórczą działalność” na blogu – wymyślam, rysuję, fotografuję, piszę…

Styczeń był też miesiącem świętowania – pierwszego wrzuconego rysunku, pierwszego odznaczonego „serduszka” pod postem, pierwszego komentarza… Lubię świętować małe sukcesy. Dają motywacje do dalszej pracy.

pozytywne miejsce podsumowanie styczeń2. Miesiąc wyzwań

Wyzwanie 1 Postanowienia Noworoczne – pierwsze wyzwanie zaliczone. Napisałam cele oraz stworzyłam listę działań, które będę realizować w ciągu roku.

Wyzwanie 2 Uporządkuj swoją przestrzeń – tutaj nie poszło tak dobrze, jak w pierwszym zadaniu. Nie udało mi się wyrzucać jednej rzeczy przez cały tydzień, ale za to zrobiłam porządek z dokumentami, za które od dawna miałam się zabrać (wyrzuciłam więcej niż 7 niepotrzebnych rachunków, jeśli to się liczy ;). Zorganizowałam swoje przybory do rysowania oraz zrobiłam porządek z lekarstwami. Podsumowując jestem z siebie zadowolona, chociaż żałuję, że nie udało mi się odznaczyć wszystkich pól w Dzienniku Wyzwań.

Wyzwanie 3Dbaj o relacje – z tego wyzwania jestem najbardziej dumna. W tym tygodniu udało mi się spędzić z najbliższymi sporo czasu. Świętowanie Dnia Babci i Dziadka też poszło zgodnie z planem :)

Wyzwanie 4 Aktywność fizycznarozpisałam treningi już na miesiąc z góry, z czego jestem bardzo zadowolona. Z wykonaniem poszło nieco gorzej. Udało mi się zrobić w tym tygodniu tylko 2 treningi z zaplanowanych 4, ale przynajmniej nadrobiłam nieco snu. Zamierzam kontynuować wyzwanie w kolejnych tygodniach.

3. Podsumowanie wpisów

Oprócz wyzwań w ramach Perfekcyjnego Roku na blogu pojawiły się następujące posty:
– Mój sposób na planowanie i realizację celów
– Wyznaczanie celów – szablony, z których korzystam
– DIY – czyli jak ozdobiłam ścianę w pokoju dziecięcym

kubek serduszka długopis pozytywne miejsce podsumowanie

PLAN – luty 2018

1. Więcej ćwiczeń

Mam silne postanowienie kontynuować ćwiczenia. Chcę wyrobić w sobie nowy, zdrowy nawyk (pisałam o tym tutaj).

2. Więcej zdjęć

W tym miesiącu chciałabym bardziej skupić się na robieniu zdjęć, bo niestety moje konto na Instagramie zatrzymało się na etapie prezentów mikołajkowych… Ze zdjęciami jest ten problem, że mogę je robić w momencie, gdy mój Maluch śpi, co nie zawsze idzie w parze z odpowiednim oświetleniem ;)

3. Więcej pozytywnego nastawienia

Pisanie, fotografowanie, rysowanie sprawia mi ogromną przyjemność. Dopiero teraz widzę, że robienie tych czynności „do szuflady” nigdy się u mnie nie sprawdzało. Po niedługim czasie traciłam zapał do działania. Teraz, gdy zaczęłam prowadzić bloga jest zupełnie inaczej. Stał się on moim motywatorem do twórczej pracy.

Znasz pewnie tę mieszankę ekscytacji i wątpliwości, gdy zaczynasz robić coś nowego, co wykracza poza Twoją „strefę komfortu”? Zwłaszcza wtedy, gdy poddajesz swoje pomysły pod ocenę innych. Mnie dopadają zawsze w momencie publikacji nowego wpisu. Niestety wątpliwości biorą górę i zaczynam snuć jakieś czarne scenariusze. Dlatego w tym miesiącu musze popracować nad tymi emocjami, popatrzeć na siebie bardziej łaskawym okiem i pamiętać o pozytywnym nastawieniu ;)

Kartka z kalendarza do planowania lutego

Na koniec załączam kartkę z kalendarza, na której możesz zapisać swoje notatki, ważne daty i plany na luty. Możesz ją pobrać tutaj lub klikając na zdjęcie poniżej.

kalendarz luty pozytywne miejsce

 

A jak Tobie minął styczeń? Jakie masz plany na kolejny miesiąc?