Marzec minął w mgnieniu oka, czas więc na równie szybkie podsumowanie i plany :)

Dziś wpis z podsumowaniem miesiąca nieco wcześniej niż zwykle, bo trzeba skupić się na nadchodzących Świętach. Jestem też na małym „detoksie” od ekranu komputera, więc będzie naprawdę szybko.

W tym miesiącu udało mi się odpocząć. Znalazłam czas na czytanie książek, zadbanie o siebie i spotkania z przyjaciółmi. Nawet spałam jakby nieco dłużej, co jest nie lada wyczynem ;) Bycie mamą to zadanie na pełny etat, ale zawsze można znaleźć trochę czasu tylko dla siebie. Trzeba go tylko… zaplanować, dokładnie tak samo jak inne obowiązki. To zabawne, ale tak właśnie jest. Jeśli nie zaplanuję np. że dziś pójdę spać wcześniej, to na pewno znajdę sobie tysiąc innych rzeczy do zrobienia i znowu się nie wyśpię. Dzięki wyzwaniom tego miesiąca, miałam z tyłu głowy: „Zwolnij, odpocznij. To może poczekać”. Pomogło. Dobrze mi to zrobiło. :)

Marzec to również koniec pierwszego kwartału, więc krótkie podsumowanie w liczbach:
24 posty, w tym 13 wyzwań w ramach Perfekcyjnego Roku i 14 rysunków;
10 kartek Niebieskiego Planera;
– ponad 100 serduszek pod postami: Aktywność Fizyczna, Uporządkuj swoją przestrzeń i Dbania o relacje – dziękuję za każde serduszko, dają mi mnóstwo radości i motywacji do pracy. To strasznie miłe uczucie, wiedząc że towarzyszycie mi w tym projekcie :)
– pierwsze 2 ząbki mojego Synka (i masa przepłakanych godzin ;)

Miesiąc wyzwań – Perfekcyjny Rok

Wyzwanie 9 – Doceniaj codzienne przyjemności skrupulatnie prowadziłam Pozytywny Dziennik, w którym udało mi się codzienne zapisać chociaż po jednym pozytywnym zdaniu przed zaśnięciem. Już teraz niektóre zdarzenia wyleciały mi z głowy, więc cieszę się, że je zapisałam. To był naprawdę fajny miesiąc :) Pozytywny Dziennik na kwiecień już gotowy, możesz pobrać go tutaj lub w plikach Do pobrania.

Wyzwanie 10 – Zadbaj o siebie – starałam się bardziej skupić na relaksie (m.in. wieczorne seanse filmowe i dziesięciominutowe mini-SPA – polecam :) Trochę mnie to rozleniwiło i „ucierpiała” na tym moja aktywność fizyczna. W kwietniu powrót do bardziej regularnych treningów (plan treningu na kwiecień do pobrania tutaj lub po kliknięciu na poniższe zdjęcie).TRENINGI kwiecień 2018 pozytywne miejsce

Wyzwanie 11 – Walcz ze stresem – nie udało mi się zrealizować tego zadania w 100%. Nie ważne jak bardzo bym się starała przejąć kontrolę nad stresem to i tak pewne sytuacje są niezależne ode mnie (Pozytywne Miejsce nie jest miejscem na użalanie się, więc na tym skończę ;). Starałam się jednak wychwycić te małe sprawy, które tak naprawdę bardziej irytują niż stresują, i się z nimi uporałam.

Wyzwanie 12 – Wybierz to co ważne, a nie pilne – ten tydzień na pewno należał do tych mniej produktywnych. Mogłam przecież więcej posprzątać, więcej napisać, załatwić więcej spraw… ale zamiast tego skupiłam się na tym co ważne. I naprawdę jestem spokojniejsza i szczęśliwsza. To było dobre wyzwanie. Muszę o nim częściej pamiętać.

Podsumowanie wpisów

Oprócz wyzwań w ramach Perfekcyjnego Roku na blogu pojawił się post Porządkowanie przestrzeni – od czego zacząć? oraz nowe kartki Niebieskiego Planera.

Kartka z kalendarza do planowania kwietnia

Poniżej załączam kartkę z kalendarza, na której możesz zapisać swoje notatki, ważne daty i plany na kwiecień. Możesz ją pobrać tutaj lub klikając na zdjęcie poniżej.kalendarz kwiecien 2018 pozytywne miejsce

P.S. Na koniec, tak jak w poprzednim wpisie z tej serii, wiosenny akcent :)pozytywne miejsce podsumowanie miesiaca perfekcyjny rok kwiaty

A jak Tobie minął marzec? Jakie masz plany na kolejny miesiąc?