Luty już prawie dobiega końca, więc czas na krótkie podsumowanie. Kalendarz na marzec gotowy, można zacząć planować.

Miesiąc spotkań z bliskimi

Luty mogę podsumować w dwóch słowach – było rodzinnie. Czyli tak jak lubię najbardziej :) Tyle odwiedzin bliskich w jednym miesiącu dawno u nas nie było, z czego się ogromnie cieszę (bilans upieczonych z tej okazji ciast mówi sam za siebie: trzy ciasta czekoladowe, tort jagodowy, szarlotka z lodami i jeszcze ciasteczka walentynkowe).

W nawiązaniu do moich planów na luty (o których pisałam w podsumowaniu stycznia):

Więcej ćwiczeń – wykonałam większość zaplanowanych treningów – kluczem było ich realne rozpisanie, a odznaczanie wykonanych ćwiczeń podziałało na prawdę motywująco (tutaj możesz pobrać szablon do planowania treningów na marzec).

treningi pozytywne miejsce niebieski planer marzec 2018

Więcej zdjęć – niestety, ten cel zupełnie nie został wykonany. Nawet najlepsza organizacja i motywacja nie pomoże, gdy brakuje możliwości czyli w moim przypadku czasu. Ale nie poddaje się, może w marcu pójdzie mi lepiej. Na dzień dzisiejszy skreślam zadanie z listy celów, bo bardziej mnie stresuje niż cieszy.

Więcej pozytywnego nastawienia – jeśli chodzi o strach przed publikacją nowego wpisu to jest już dużo lepiej niż na początku. Większej pewności siebie dały mi pozytywne komentarze. Ogromnie się cieszę, że wyzwania naprawdę motywują do działania. To duży zastrzyk pozytywnej energii do dalszego tworzenia :)

Miesiąc wyzwań – Perfekcyjny Rok

Wyzwanie 5 – Zrób coś kreatywnego. Powróć do zaniedbanego hobby – zadanie wykonane w 100%. Mam w głowie kolejne pomysły na nowe wpisy, rysunki i zdjęcia. Dawno nie byłam w takim „twórczym stanie ducha” ;) Szkoda tylko, że doba jest taka krótka…

Wyzwanie 6 – Ugotuj coś nowego – zaliczone, wypróbowałam nowy przepis (polędwiczki wieprzowe w sosie borowikowym zostaną u nas na stałe). To wyzwanie zainspirowało mnie do dalszych eksperymentów w kuchni. Marzec zapowiada się pysznie ;)

Wyzwanie 7 – Przytul się – długo zastanawiałam się, czy coś tak prostego i łatwego „zasługuje” na miano wyzwania. Przecież każdy wie, że przytulenie drugiej osoby przynosi spokój i wywołuje pozytywne emocje. Czy warto o tym przypominać? Myślę, że tak, ponieważ często rady dotyczące szczęścia wydają się proste i logiczne, tylko zapominamy się do nich stosować. Wyzwanie miało zmotywować do rzeczywistego działania i tak było w moim przypadku – ku uciesze własnej i osoby przytulanej ;)

Wyzwanie 8 – Pokonaj zły nawyk – z rezultatów tego wyzwania jestem szczególnie zadowolona – rozpoczęłam moją walkę z nawykiem sięgania po słodycze w czasie drugiego śniadania. Postanowiłam zamienić słodkości na zdrową owsiankę. Nie poddałam się ani raz przez cały tydzień (pewnie dlatego, że z łyżeczką miodu i owocami to świetny zamiennik dla czegoś słodkiego). Mała rzecz, a cieszy :)

Podsumowanie wpisów

Dwa wpisy w ramach Perfekcyjnego Roku pojawiły z lekkim poślizgiem, ale przy natłoku innych obowiązków i tak jestem dumna, że udało mi się je napisać.
Oprócz wyzwań na blogu pojawił się post Ciasteczka walentynkowe oraz nowe kartki Niebieskiego Planera.

Kartka z kalendarza do planowania marca

Poniżej załączam kartkę z kalendarza, na której możesz zapisać swoje notatki, ważne daty i plany na marzec. Możesz ją pobrać tutaj lub klikając na zdjęcie poniżej.

pozytywne miejsce kalendarz marzec 2018

P.S. A na koniec zdjęcie moich kwiatów, które przez cały miesiąc poprawiały mi humor. Za oknem minus 14 stopni, a w domu już czuć wiosnę ;)

pozytywne miejsce podsumowanie miesiaca perfekcyjny rok kwiaty

 

A jak Tobie minął luty? Jakie masz plany na kolejny miesiąc?