Lipiec – u mnie wakacyjnie, słonecznie i leniwie… Nic dodać, nic ująć :)

Miesiąc wyzwań – Perfekcyjny Rok

Wyzwanie 26 – Zrób sobie prezent – naprawdę dobrze jest czasem wydać pieniądze tylko na siebie. A skoro to wyzwanie, nie miałam z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia. Dużą przyjemność sprawiło mi już samo wybieranie prezentu.

Wyzwanie zmobilizowało mnie również do założenia budżetu „zachciankowego”, który zdaniem psychologów, ma pomóc przezwyciężyć poczucie winy z powodu wydawanych na siebie pieniędzy. Dla mnie to taki bodziec, żeby raz w miesiącu pomyśleć o sobie.

Wyzwanie 27 – Czas dla rodziny – w tym tygodniu udało mi się zrealizować plan minimum, czyli wdrożyć w życie tylko jeden z trzech zaproponowanych wariantów. „Randka” z członkiem rodziny była jak zwykle przemiła. To świetny pretekst do spotkania i sposób na nadrobienie zaległości. Długie rozmowy przy pysznym jedzeniu zawsze się sprawdzają.

Wyzwanie 28 – Tydzień z pasją – do mojej listy przeczytanych książek dołączyły kolejne dwie pozycje. W wakacje lubię sięgać po coś lekkiego i czytać na świeżym powietrzu, to świetny sposób na relaks. podsumowanie miesiaca lipiec pozytywne miejsce ksiazki malinyWyzwanie 29 – Zaprojektuj dobry nawyk – muszę przyznać, że wakacyjny wyjazd to nie najlepszy czas na wprowadzenie nowych nawyków ;) Pamiętałam o swoim postanowieniu tylko na początku tygodnia. Jednak zaraz po przyjeździe do domu, z małym poślizgiem, rozpoczęłam wprowadzanie nowego nawyku i skrupulatnie odhaczałam na kartce dni, w których trzymałam się planu. Ta technika zawsze się u mnie sprawdza i motywuje do działania. Mam zamiar kontynuować przez kolejne tygodnie.podsumowanie miesiaca lipiec pozytywne miejsce notes kwiaty

Wyzwanie 30 – Zwolnij – staram się, aby hasło „Zwolnij. Bądź tu i teraz” towarzyszyło mi na co dzień. Czasami dobrze sobie o tym przypomnieć i nie wybiegać za daleko w przyszłość. Cieszyć się tym co teraz, bo to „teraz” strasznie szybko mija. Pod wpływem tego wpisu zrewidowałam listę rzeczy do zrobienia na najbliższe miesiące i wyrzuciłam z nich te, które siłą chciałam „upchnąć” w swój plan dnia. Zawsze były gdzieś z tyłu głowy i kosztowały mnie za dużo nerwów i stresów. Teraz jestem spokojniejsza. Wyzwanie zaliczone.

Podsumowanie wpisów

Oprócz wyzwań w ramach Perfekcyjnego Roku na blogu pojawiły się nowe kartki Niebieskiego Planera.

Kartka z kalendarza do planowania sierpnia

Poniżej załączam kartkę z kalendarza, na której możesz zapisać swoje notatki, ważne daty i plany na sierpień. Pobierz ją tutaj lub kliknij na zdjęcie poniżej.kalendarz sierpien 2018 pozytywne miejsce

A jak Tobie minął lipiec? Jakie masz plany na kolejny miesiąc?