Kolejny miesiąc za nami. Co tu dużo mówić – wiosna! :)

Kwiecień był dla mnie miesiącem długich spacerów. Piękna pogoda, kwitnące drzewa, park wygląda przepięknie cały w białych i różowych pąkach, a do tego w końcu ręce nie przymarzają do wózka! Myślę, że każda mama zrozumie mój zachwyt… ;)

À propos spacerów, czytałam ostatnio o badaniach na temat korzyści płynących z kontaktu z naturą. Spędzanie czasu w otoczeniu drzew i roślin sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi i zdrowsi, poziom stresu oraz ciśnienie tętnicze obniżają się, a rytm serca zwalnia. Podobno dwa dni spacerów po lesie (tzw. shinrin-yoku czyli z japońskiego – kąpiel leśna) ma pobudzić nasz układ odpornościowy na blisko miesiąc.

Nie doczytałam czy wystarczy samo patrzenie na zdjęcia natury, ale jeśli miałoby to uchronić nas przed katarem, to zamieszczam profilaktycznie zdjęcie z parku ;)pozytywne miejsce park podsumowanie miesiaca

Miesiąc wyzwań – Perfekcyjny Rok

Wyzwanie 13 – Walcz z „ekranami” i natłokiem informacji – cały tydzień pilnowałam, aby ograniczyć czas przed komputerem i mogę z czystym sumieniem odhaczyć wykonanie tego zadania w Dzienniku Wyzwań. Muszę przyznać, że nie było łatwo, chyba świadczy to o lekkim uzależnieniu…

Wyzwanie 14 – Bądź szczęśliwa codziennie – zadanie zaliczone. Przez cały tydzień byłam oazą spokoju i pozytywnego nastawienia ;) Dodatkowo uśmiechałam się za każdym razem, gdy spojrzałam na karteczkę z narysowaną wesołą buźkę przylepioną do laptopa.

Wyzwanie 15 – Działaj małymi krokami – w końcu zmotywowałam się do działania, które od dłuższego czasu odwlekałam. Nie zawsze codziennie przez całe 15 minut, ale i tak jestem zadowolona. Odhaczam.

Wyzwanie 16 – Pewność siebie – to ćwiczenie z wypisaniem swoich sukcesów i silnych stron początkowo nie było takie łatwe. Biała, pusta kartka onieśmielała – nie wiedziałam od czego zacząć, co „zasługuje” na wpisanie, a co nie. W końcu postanowiłam, że nie będę się ograniczać i wypisałam wszystkie, nawet najmniejsze sukcesy jakie przyszły mi do głowy. Bez filtrowania i większego namysłu. Cieszę się, że lista powstała. Zajęła honorowe pierwsze miejsce w Niebieskim Planerze. Będę do niej często zaglądać i dopisywać bieżące sukcesy.

Wyzwanie 17 – Stwórz nowy rytuał – zainspirowana wynikami wyzwania „Walcz z ekranami”, postanowiłam wprowadzić zwyczaj, że od 23.00 nie używam żadnej elektroniki. Było ciężko, ale wytrzymałam prawie cały tydzień. Nie wiem czy będzie to mój codzienny rytuał, ale na pewno będę się starać.

Podsumowanie wpisów

Oprócz wyzwań w ramach Perfekcyjnego Roku na blogu pojawiły się nowe kartki Niebieskiego Planera.

Kartka z kalendarza do planowania maja

Poniżej załączam kartkę z kalendarza, na której możesz zapisać swoje notatki, ważne daty i plany na maj. Pobierz ją tutaj lub kliknij na zdjęcie poniżej.kalendarz maj 2018 pozytywne miejsce

A jak Tobie minął kwiecień? Jakie masz plany na kolejny miesiąc?