Dzisiejszy wpis to zarówno podsumowanie czerwca, jak i szybkie zamknięcie pierwszej połowy roku. Czas wydrukować kalendarz na kolejny miesiąc i zacząć planować.


Ten miesiąc po brzegi wypełniony był miłymi chwilami, sportowymi emocjami i zdecydowanie smakował truskawkami. To już 40-ty wpis i pół roku prowadzenia bloga! :) Zamierzam więc uczcić moje dwa małe sukcesu ;)

Miesiąc wyzwań – Perfekcyjny Rok

Wyzwanie 22 – Powrót do przeszłości – to było dla mnie wyjątkowo przyjemne wyzwanie, które trwało dłużej niż tydzień. Wybrałam aż trzy punkty z przygotowanej listy propozycji realizacji tego wyzwania: wariant 1 – czytanie książki z dzieciństwa (wybrałam „Na jagody”, którą mój Synek słuchał z wielkim zainteresowaniem), wariant 3 – smaki dzieciństwa (chociaż nie wiem czy zjedzenie Kinder niespodzianki się liczy… ;) i wariant 4 – wycieczkę śladami dzieciństwa – przemiły spacer i mnóstwo pozytywnych wspomnień…pozytywne miejsce podsumowanie miesiaca czerwiec perfekcyjny rok dziecko jagodyWyzwanie 23 – Panuj nad negatywnymi myślami – to trudne wyzwanie. Niby wszystko można sobie logicznie wytłumaczyć i tak naprawdę wiem, że szkoda nerwów i zdrowia, żeby przejmować się niektórymi sytuacjami, a jednak czasami ciężko zapanować nam emocjami. Tej pierwszej negatywnej reakcji chyba nie da się uniknąć i całkowicie wyeliminować, ale można nauczyć się szybszego powrotu do równowagi. Cały czas się tego uczę.

Wyzwanie 24 – Czas na zmianę – za każdym razem, gdy podejmowałam decyzję, np. co zjeść na obiad, jak spędzić wieczór – zastanawiałam się jak zrobić to inaczej niż zwykle. Nawet mój Mąż przypominał mi o wyzwaniu :) Dzięki temu poznałam kilka nowych smaków, nowe miejsce na spacery, nową knajpkę z pysznymi hamburgerami… Postanowiłam też w ramach eksperymentu obejrzeć horror, chociaż nigdy nie oglądam tego typu filmów, ale wytrzymałam mniej niż 5 minut ;) Podsumowując: było ciekawie i na pewno hasło: „Zmieńmy coś” zostanie ze mną na stałe.

W tym miesiącu na przykład czas wprowadzić małe zmiany w treningu (plan treningowy na lipiec możesz pobrać tutaj lub klikając na poniższe zdjęcie). treningi lipiec 2018 pozytywne miejsceWyzwanie 25 – Nie zmarnuj tego dnia – lubię te motywacyjne tygodnie, które robię sobie raz na kwartał. Staram się wtedy dać z siebie jeszcze więcej, zrobić podsumowanie, zaplanować coś nowego. Wyraźne rozgraniczanie czasu na odpoczynek i na pracę pomaga mi zapanować nad moimi uciążliwymi myślami typu „Zrób coś pożytecznego”, gdy akurat odpoczywałam na kanapie. Na pewno inne osoby typu „motory celowości” wiedzą o czym mówię ;)

Podsumowanie wpisów

Oprócz wyzwań w ramach Perfekcyjnego Roku na blogu pojawiły się nowe kartki Niebieskiego Planera.

Kartka z kalendarza do planowania lipca

Poniżej załączam kartkę z kalendarza, na której możesz zapisać swoje notatki, ważne daty i plany na lipiec. Pobierz ją tutaj lub kliknij na zdjęcie poniżej.kalendarz lipiec 2018 pozytywne miejsce

A jak Tobie minął czerwiec? Jakie masz plany na kolejny miesiąc?