Perfekcyjny Rok – Wyzwania na 52 tygodnie roku

Mam w głowie tysiące pomysłów, których z różnych względów nie udało mi się jeszcze zrealizować.
Przy natłoku codziennych spraw o nich zapominam i nagle orientuję się, że minął kolejny miesiąc, a w końcu cały rok. Postanowiłam jednak, że moje pomysły zapisane w leżącym na dnie szuflady notatniku, w końcu ujrzą światło dzienne ;) To będzie TEN rok, w którym je wykonam. Jeden po drugim. Małymi kroczkami. A ten blog mi w tym pomoże. Będzie moim motywatorem do działania.

Rzucam sobie wyzwanie.. a właściwie 52 wyzwania, po jednym na każdy tydzień nadchodzącego roku, że będę dawać z siebie – więcej, będę „tu i teraz” – bardziej i osiągnę moje małe cele – teraz. Bez wymówek i odkładania „życia na później”.

Pozytywna „ściąga”

Nie chcę wprowadzać jakichś wielkich zmian. Chcę działać codziennie, małymi krokami (ponieważ jako świeżo upieczona mama nie miałabym ani sił ani czasu na te duże ;). Myślę, że w przeciągu tygodnia uda mi się wygospodarować nieco czasu na wykonanie zadania, które dla siebie przygotowałam.

Mam w głowie spójny, 52-tygodniowy plan, uwzględniający różne pory roku oraz natężenie zadań, jakie zwykle łączą się z danym okresem (np. świątecznym). Musiałam to dokładnie przemyśleć i zaplanować, ponieważ brak planu na kolejny tydzień mógłby poskutkować przerwaniem projektu.

Bez takiej „ściągi”, czas, który mogłabym dobrze spożytkować, przeznaczyłabym najpewniej na nic nie wnoszące czynności (bezmyślne przerzucanie kanałów w telewizji lub czytanie kolejnej nieistotnej informacji w Internecie). Dzięki jasnej instrukcji, nie zastanawiam się co z tym czasem zrobić tylko od razu biorę się do działania. Lista pozytywnych działań zmotywuje mnie do poświęcenia wolnej chwili na coś rozwijającego i wartościowego. Nawet jeśli będzie to mała rzecz, to i tak będę z siebie dumna, że udało mi się to osiągnąć i nie zmarnowałam czasu.

Kategorie zadań

Wyzwania podzieliłam na trzy kategorie:

  1. Daj z siebie – więcej – zadania z tej kategorii mają zmotywować mnie do działania, aby być „najlepszą wersją siebie”, aby bardziej dbać o ludzi w moim otoczeniu, żeby żyć jak najlepiej, a nie „byle jak”;
  2. Bądź „tu i teraz” – bardziej – tu skupię się na celebrowaniu codzienności i na kreatywnym spędzeniu czasu;
  3. Osiągnij swoje cele – teraz – w tej kategorii znajdą się zadania, które mają przybliżyć mnie do realizacji marzeń.

Wyzwania z poszczególnych kategorii będą się wzajemnie przeplatać, a czasami trzeba będzie bardziej popracować w jednym miesiącu, aby w kolejnym więcej odpoczywać ;) Opracowując te wyzwania, cały czas się uśmiechałam.
Już nie mogę doczekać się, aż zacznę wdrażać je w życie. Ciekawa jestem efektów po roku ich wykonywania.

Podejmij wyzwanie

Jest to pewna forma eksperymentu i zabawy, która mam nadzieję, przyniesie mi na co dzień dużo przyjemności, a pod koniec roku satysfakcję z „perfekcyjnie” spożytkowanego czasu. Satysfakcję z tego, że udało mi się znaleźć chociaż chwilę każdego dnia dla siebie, na zrobienie czegoś kreatywnego, przyjemnego, nowego.

Każdy ma inną wizję perfekcyjnie spędzonego czasu i pewnie każdy w inny sposób stworzyłby swoją „listę 52 pozytywnych wyzwań”. Stąd moja lista jest dość subiektywna. Mam jednak nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie, coś co Cię zainteresuje i skłoni do działania.

Jeśli masz ochotę uczestniczyć ze mną w tym projekcie, to będzie mi bardzo miło, zapraszam serdecznie :)

Możesz włączyć się do wyzwania w dowolnej chwili i zacząć od zadania, które Ci się podoba (lista wszystkich wyzwań będzie dostępna tutaj – Lista wyzwań na 52 tygodnie – Perfekcyjny Rok).

Twórz ze mną Pozytywne Miejsce

Przy okazji niektórych wyzwań, będę prosiła Cię, abyś podzieliła się swoją opinią na dany temat lub poleciła coś ze swojego doświadczenia. Chciałabym, aby w ten sposób powstało właśnie Pozytywne Miejsce, gdzie ludzie będą czerpać inspiracje, pozytywnie się motywować. Dlatego też bardzo serdecznie zachęcam Cię do pozostawiania komentarza.

Zasady projektu

Posty będą pojawiać się w poniedziałki (myślę, że fajnie jest mieć wizję czegoś przyjemnego właśnie na ten „straszny” dzień po weekendzie ;)

Na wykonanie wyzwania mamy cały tydzień. Niekiedy zadanie będzie jednorazowe,
a niekiedy będziemy musiały poświęcić mu nieco czasu każdego dnia tygodnia.

kobieta sluchawki rysunek 2 kawa

Aby śledzić swoje rezultaty przygotowałam „Dziennik wyzwań”, w którym będziesz mogła odznaczać zadania, które wykonałaś. Zdecydowanie polecam.

Podejmiesz wyzwanie? Razem będzie łatwiej :)

Mam nadzieję, że za rok o tej porze, będziemy mogły powiedzieć: „To był perfekcyjny rok!”. Czego Tobie i sobie życzę :)

 

Perfekcyjny Rok – Lista wyzwań na 52 tygodnie >>